Update your browser to use the site

Верховна Рада розгляне законопроєкт, який має знизити ціни на соціальні продукти

13.12.2021

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який має знизити ціни на соціально-значущі продукти харчування.

Йдеться про законопроєкт №6374  «Про внесення змін до Закону України «Про ціни і ціноутворення» щодо відновлення державного регулювання цін на продукти харчування, що мають істотну соціальну значущість».

Документ має на меті ввести державне регулювання цін на соціально-значущі продукти, а саме встановити максимальну торгову націнку не менше 5% і не більше 15% від відпускної ціни виробника.

До таких продуктів, згідно з документом, відносяться:

– крупа гречана;

– цукор-пісок;

– борошно пшеничне вищого сорту;

– макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту);

– молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці);

– хліб житньо-пшеничний;

– батон з пшеничного борошна;

– яйця курячі категорії С1;

– птиця (тушка куряча);

– вода мінеральна негазована;

– масло вершкове жирністю 72,5 відсотка;

– олія соняшникова.

Всеукраїнська Аграрна Рада підтримує законопроєкт №6374 –  він відповідає політиці асоціації, сприяючи встановленню справедливих та доступних цін на продукти харчування в Україні.

«Законопроект встановлює обмеження на націнку в торгових мережах. Оскільки дійсно бувають випадки, коли торгові мережі ставлять занадто високі націнки, то це дуже позитивна ініціатива. Разом з тим, в документі є певні пробіли, скориставшись якими, торгові мережі можуть забрати «своє» через нав’язування послуг постачальникам продуктів. Ми вже повідомили авторам законопроєкту про це і працюємо над їх виправленням», — зазначає заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Нагадаємо, виробники харчової продукції та економісти заявляють про надмірні терміни відстрочок платежів за поставлену продукцію. Щоб врегулювати відносини торгових мереж та постачальників у парламенті зареєстровано законопроєкт №6155 «Про основні засади торговельної діяльності харчовими продуктами».

Джерело: ВАР

Вернуться
Обратная связь

×