Update your browser to use the site

Випадків загибелі птиці біля озера Сиваш не встановлено – Держпродспоживслужба

05.10.2021

У Держпродспоживслужбі спростували розповсюджену у ЗМІ інформацію про загибель диких перелітних птиць на території узбережжя озера Сиваш в районі Арабатської стрілки.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області оперативно провели епізоотичне обстеження узбережжя озера, за результатами якого випадків загибелі птиці не встановлено.

З органами місцевого самоврядування та населенням сіл Щасливцеве та Приозерне Генічеського району проведена інформаційно-просвітницька робота щодо профілактики та недопущення поширення особливо небезпечних інфекційних хвороб птиці. Також поінформовано користувачів мисливських угідь стосовно необхідності термінового повідомлення ГУ ДПСС у Херсонській області про всі випадки загибелі та захворювання птиці.

Разом з тим Держпродспоживслужба попереджає, що останніми роками в Європі ускладнилась епізоотична ситуація щодо грипу птиці. Спалахи захворювання реєструються у переважній більшості країн, у тому числі тих, що межують з Україною.

На сьогоднішній день наша країна є вільною від грипу птиці, проте ризики занесення грипу птиці в Україну є особливо високими в період осінньої міграції птахів – у жовтні, листопаді та грудні.

Фахівці нагадують, що найбільш ефективними заходами щодо мінімізації ризиків поширення грипу птиці є дотримання вимог біобезпеки, як в комерційних господарствах, так і в особистих селянських господарствах, а також, у випадку захворювання – своєчасне реагування та здійснення заходів з його локалізації та ліквідації.

На сьогодні Держпродспоживслужба впровадила багаторівневу систему контролю за грипом птиці, яка за оцінками інспекторів компетентних органів країн торгових партнерів, зокрема ЄС, США, Японії, Канади, Китаю, визнана ефективною.

 

Вернуться
Обратная связь

×