Update your browser to use the site

Виробникам молока потрібні власні кооперативні заводи з переробки – експерт

14.01.2022

Поки виробники молока не створять власні заводи з переробки, нічого не зміниться.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Про це він написав, коментуючи ситуацію, що склалася на початку цього року – коли заводи з переробки молока знизили закупівельні ціни на 10%.

«Переробники підступно вчинили, знизивши ціни на молоко перед самим новим роком, щоб перед святами фермери не змогли швидко відбитися. Абсолютно!», – написав Андрій Ярмак.

На його думку, ситуація у молочній галузі не зміниться на краще, поки виробники молока залежатимуть від переробників. Дієвий вихід експерт вбачає у створенні виробниками власних кооперативних переробних підприємств.

«Вам не подобаються ціни, чи вони раніше подобалися, а тепер перестали, коли їх знизили на 10%? Так буде завжди, поки ти не контролюєш ринок збуту.

Я  не вірю в те, що старий менеджмент старих молочних заводів (за нечисельним виключенням) зможе щось кардинально змінити в галузі переробки молока. І поки виробники не створять власні, реально кооперативні (а не типу кооперативні) заводи з переробки, з сучасним обладнанням, управлінням та маркетингом, з якісним продуктом, який буде цікавий на міжнародному рівні, нічого не зміниться», – поділився своїм баченням Андрій Ярмак.

Вернуться
Обратная связь





×