Update your browser to use the site

Виробникам молока пропонують обговорити важливий проєкт наказу Мінекономіки

31.01.2022

Проєкт наказу «Про затвердження Гігієнічних вимог до дрібнотоварного виробництва та обігу молока» розробили в Міністерстві економіки України.
Документ передбачає:
– визначення вимог до виробництва та обігу молока, в тому числі на пунктах заготівлі молока, ведення та зберігання записів, а також затвердження актуалізованих типових форм журналів;
– створення передумов для підвищення рівня конкурентоспроможності молочних продуктів та добросовісної конкуренції на ринку молока;
– адаптацію вимог національного законодавства до вимог Європейського Союзу шляхом урахування вимог Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) від 29 квітня 2004 року № 853/2004 «Про встановлення спеціальних гігієнічних правил для харчових продуктів тваринного походження».

Проєкт наказу має на меті запровадження належної виробничої практики первинного виробництва та обігу молока, в тому числі на пунктах його заготівлі, що позитивно вплине на збільшення обсягів виробництва безпечних і якісних молочних продуктів.

Задля громадського обговорення Міністерство економіки України оприлюднює проєкт наказу «Про затвердження Гігієнічних вимог до дрібнотоварного виробництва та обігу молока» на сайті Мінекономіки (www.me.gov.ua) у розділі «Обговорення проектів документів».

Пропозиції та зауваження можна надсилати протягом місяця з дня оприлюднення за адресами:

Міністерство економіки України, 01008, м. Київ, вул. М. Грушевського, 12/2, [email protected], або

Державна регуляторна служба України, 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 [email protected]

Про це аграріїв Херсонщини інформує Департамент розвитку сільського господарства та зрошення обласної державної адміністрації і нагадує, що наказом Мінагрополітики від 12 березня 2019 року № 118 затверджені Вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів, які встановлюють поетапне впровадження критеріїв до молока, що обумовлюють його придатність для введення в обіг.
З 1 січня 2023 року переробні підприємства, відповідно до вимог чинного законодавства, прийматимуть молоко тільки вищого ґатунку, а з 1 січня 2024 року допускається в обіг молоко, яке відповідає за критеріями ґатунку екстра.

 

Вернуться
Обратная связь

×