Update your browser to use the site

Відродити зрошення – в Україні стартував пілотний проект зі створення ОВК

07.09.2021

Організації водокористувачів (ОВК) допоможуть відродити зрошення, впевнені реалізатори пілотного проєкту зі створення ОВК, що стартував в Україні.
Про це йшлося під час прес-конференції «Відновлення зрошення: презентація пілотного проєкту зі створення організацій водокористувачів».

Реалізують проєкт Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) та Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО, повідомляється на сторінці ВАР у фейсбук.

Організації водокористувачів – неприбуткові об’єднання аграріїв, які візьмуть на свій баланс об’єкти зрошувальної системи з метою їх утримання, подальшої модернізації та розвитку. Таким чином, агровиробники отримують законодавчий інструмент, що сприятиме інвестиціям у зрошення.

Створення ОВК, як базового елементу в управлінні меліоративними системами нижнього рівня, передбачено законопроєктом №5202-д . Як зазначив керівник напряму земельної реформи програми USAID з аграрного і сільського розвитку АГРО Сергій Кубах, прийняття цього документу та створення ОВК – це один з пунктів стратегічних цілей у напрямку доступу агровиробників до ефективного та доступного зрошення, які реалізує програма USAID АГРО в Україні.

Відновлення зрошення може принести Україні 135 млрд грн на рік, наголосив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

«Практичною реалізацією законопроєкту 5202-д стане пілотний проєкт зі створення організацій водокористувачів. Головне його завдання — створити передумови для тиражування ОВК по всій країні», – звернув увагу консультант ВАР у проекті «Розробка та реалізація пілотного проекту зі створення Організацій водокористувачів у Херсонській області» Роман Федорченко.

На тому, що 2020-2021 роки були найпосушливішими за останнє десятиліття і питання відновлення зрошення стоїть дуже гостро акцентував голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артем Чорноморов.

«Держава разом зі всіма стейколдерами комплексно підійшла до питання відновлення зрошення», — зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Зазначимо, що законопроєкт №5202-д народні депутати планують розглянути в першому читанні вже завтра, 8 вересня.

 

 

Вернуться
Обратная связь

×