Update your browser to use the site

ВРУ у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо спрощення механізму купівлі сільгоспділянок

26.01.2022

Верховна Рада Уукраїни у вівторок, 25 січня, у першому читанні підтримала проєкт Закону № 6199 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних та реєстраційних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

Після прийняття законопроєкту буде внесено зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про оренду землі», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Як зазначається у Пояснювальній записці, процедура набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, яка діє на сьогодні, є доволі складною. Адже вона передбачає проведення перевірки нотаріусом набувача такого права численних вимог законів до власника таких земельних ділянок. У середньому така процедура триває 1–2 тижні та збільшує нотаріальні витрати.

Особливо гострою ця проблема є для продавців та покупців невеликих земельних ділянок під садівництво та земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, розташованих у межах населених пунктів. Такі ділянки не мають високої вартості, але мають підвищені витрати при оформленні договору.

Тож завдання законопроєкту № 6199 – спрощення процедури переходу права власності на невеликі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, а також спрощення та здешевлення процедури набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Як зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, напрацювання цього законопроєкту стало результатом кропіткої роботи Земельного штабу.

«Важливо, що в рамках Земельного штабу було напрацьовано ряд пропозицій, враховуючи практичний досвід від реалізації земельної реформи. Реалізовані в законі пропозиції спростять для громадян користування перевагами ринку землі», — наголосив Тарас Висоцький.

Вернуться
Обратная связь

×