Update your browser to use the site

З метою профілактики грипу птиці на Херсонщині цьогоріч обстежено близько 160 тисяч дворогосподарств

01.12.2021

Інформаційно-роз’яснювальна робота – один із дієвих способів профілактики інфекційних захворювань тварин та птиці, кажуть в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області і додають, що постійно аналізують і тримають на контролі епізоотичну ситуацію в регіоні.

Так, спеціалісти районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, яке утримує птицю на власному подвір’ї.

За 10 місяців поточного року фахівці сформували 145 груп з контролю за клінічним станом птиці, відвідали 586 населених пунктів області та обстежили 159 003 дворогосподарства.

Зокрема, працівники Чаплинської районної державної лікарні ветеринарної медицини постійно проводять бесіди з населенням, розповсюджують листівки, тощо. Цьогоріч вони провели 43 641 бесіди та розповсюдилижено понад 1000 листівок.

Враховуючи те, що активному поширенню грипу птиці  сприяють синантропні й дикі птахи, а територія Каховського (Чаплинського) району  знаходиться на шляху міграції багатьох видів дикої перелітної птиці, ризик занесення вірусу пташиного грипу, через порушення населенням ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці у своїх особистих господарствах, дуже великий. Саме тому широка інформаційно-роз’яснювальна робота  має велике значення при профілактиці грипу птиці.

Також, відповідно до Державного плану моніторингу інфекційних хвороб птиці на території України на 2021 рік, на території колишнього Чаплинського району робочі групи відбирають зразки біоматеріалів від диких перелітних птахів і проводять моніторингові дослідження на високо та низькопатогенний грип птиці. З початку року фахівці Чаплинської державної лікарні ветмедицини провели 26 моніторингових досліджень.

Робота в цьому напрямку триває та знаходиться на контролі ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Нагадуємо, у випадку виявлення загибелі тварин та птиці або виявлення у них ознак інфекційних захворювань, необхідно звертатися до  Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за адресою: вул. Перекопська, 17, тел: (0552) 32 – 17 -37 або за адресою територіальних управлінь.

За матеріалами ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області

Вернуться
Обратная связь

×