Update your browser to use the site

За 5 років вартість гектара української землі може сягнути 5 тисяч долларів – міністр

16.09.2021

Нині середня ціна на землі в областях, де спостерігається найвища активність щодо придбання ділянок – $1200-1250 за гектар.

Про це повідомив фахівець із земельних відносин, співзасновник Land Club Денис Башлик, пише agronews.ua.

«Це ціна на ділянки з відкладеною пропозицією. Їх готові були продати і раніше, але держава не дозволяла цього зробити. Вже за пів року такої ціни не буде. Адже ще рік тому ціни на землі для ОСГ, що не підпадали під дію мораторію, досягали $1600-3000 за 1 га», – пояснив він.

З досвіду східноєвропейських країн, у перші чотири роки після відкриття ринку землі приріст вартості ділянок складав 20% щороку. Тому, за прогнозами Дениса Башлика, до 2024 року ціни на землю в Україні досягнуть $2200 за гектар.

Зараз охочих купити земельні ділянки більше, ніж охочих їх продати, говорить міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко і прогнозує, що за 5 рокі ціна на землю сягне в рази.

«Ми спокійно можемо обійтися без іноземного капіталу на ринку землі. Внутрішній капітал у нас дуже потужний. Земля виступає як депозитний сертифікат, в який вкладають гроші задля гарантованого доходу в майбутньому. Земельна реформа дає ще один інструмент капіталізації. Вже у 2026-2027 рр. за 1 га пропонуватимуть $5 тис.
Внутрішній капітал шукає прихисток. Як тільки українці зрозуміють, що земля – це цікавіше, ніж нерухомість, бум будівництва закінчиться. Навіть 100 га можуть бути цікавими для умовного IT-фахівця, який живе в Лондоні, а тут розвиває стартап із вирощування органічної ягоди», – зазначив Роман Лещенко.

Вернуться
Обратная связь

×