Update your browser to use the site

За одним із показників ринку землі Херсонщина – на другому місці в країні

14.01.2022

За підсумками 6 місяців 2021 року обсяг ринку землі склав 5,3 млрд грн. Саме таку суму отримали землевласники від продажу ділянок.

Про це розповів експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

Порівнюючи з листопадом, обсяги ринку землі в останній місяць 2021 року зросли як за кількістю угод купівлі-продажу, так і за площею землі в обігу приблизно на 30%.

У грудні вперше за півроку від запуску ринку щоденна кількість угод перевищила тисячу, такі показники спостерігалися 5 разів впродовж грудня. Крім того, 6 разів у грудні щоденна площа землі в обігу перевищувала 2500 га.

У середньому за перше півріччя ринку землі в Україні на день укладалося близько 470 угод, аїх  сукупна площа  складала понад 150 тисяч га.

“В абсолютних значеннях це істотна сума, адже від 150 тисяч гектарів стартує площа земельних банків найбільших агрохолдингів країни. У відносних числах 155 тис. гектарів – це 0,375% від площі сільгоспземель в Україні. Вважається, що в країнах, де ринок стабільно розвивається, в обігу перебуває близько 1-1,5% землі щорічно. Якщо темпи зростання ринку землі продоваться, ми зможемо вийти на цей цільовий показник вже наступного року”, – додав експерт.

За перші півроку було продано трохи більше третини відсотка від всіх сільськогосподарських земель в державі. Цей показник варіюється залежно від регіону. Найактивнішою є Харківська область, де продано 1% від загальної площі сільськогосподарської землі в обігу, далі Херсонська область – 0,7%.

В аутсайдерах – Рівненська, Львівська та Івано-Франківська області, де продано всього 0,1% землі.

Мінагро

Вернуться
Обратная связь

×