Update your browser to use the site

Забирати свою землю у орендаря жительці Херсонщини довелося через суд

26.01.2022

Визнати припиненим договір оренди землі та усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою – з таким позовом до судк звернулася жителька Скадовського району Херсонщини.

Позивачка посилалась на те, що є власницею земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Свого часу вона та відповід уклали договір оренди  землі терміном на 10 років.

Після закінчення цього строку, власниця ділянки неоднарозово  повідомляла орендаря про небажання продовжувати договір та просила не проводити сільськогосподарських робіт на її земельній ділянці.

Проте, відповідач не звертав уваги, бо вважав, що без підписання актів прийому-передачі земельних ділянок, строк договору оренди є продовженим. До того ж орендар послався на те, що на момент закінчення терміну дії договору земельна ділянка була засіяна, і зібрати врожай в межах строку дії договору  було  неможливо.

Суд першої інстанції зобов’язав відповідача повернути позивачці належну їй на праві власності земельну ділянку.

Орендар не погодився, подав апеляцію і програв – Херсонський апеляційний суд залишив попереднє рішення суду без змін, зазначивши, що згідно зі ст. 31 Закону України «Про оренду землі», після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, новий договір з тим же орендарем, за його бажанням, може бути укладений лише за згодою орендодавця.

Суд апеляційної інстанції також звернув увагу на те, що за умовами договору оренди, після закінчення його дії орендар має переважне право на поновлення договору. Але, про намір подовжити договір він мав не пізніше ніж за місяць до закінчення строку дії договору письмово повідомити орендодавця. За відсутності письмових заперечень орендодавця, договір оренди може бути продовжений.

У даній справі колегія суддів  дійшла висновку, що договір оренди в силу його умов та письмових заперечень позивачки щодо його поновлення, припинився у зв’язку із закінченням строку, на який його було укладено. Оформлення ж акту прийому-передачі земельної ділянки є наслідком припинення дії договору оренди земельної ділянки, а не підставою для його припинення.

Джерело: Новий день

Вернуться
Обратная связь

×