Update your browser to use the site

Запаси вологи у ґрунті на більшій частині Херсонщини недостатні

18.02.2022

Весняні запаси вологи під озимими культурами та на зябу залежать від насичення вологою ґрунту восени, кількості опадів у осінньо-зимовий період та від глибини промерзання ґрунту.

На час остаточного відновлення вегетації озимих культур та на початок весняно-польових робіт 2022 року, враховуючи вологозапаси в грунті восени та кількість опадів взимку, зволоження метрового шару ґрунту під озиминою та на зябу під сівбу ярих зернових культур очікується на більшій частині площ Херсонщини в межах 72-118 мм, що недостатньо.

Такі прогнози дають фахівці сектору агрометеорології Херсонського обласного центру з гідрометеорології.

У Приазов’ї (південний схід області) та місцями на зрошених ділянках західної частини регіону вологозапаси прогнозуються – 131-142 мм, що відповідає добрим показникам.

Враховуючи, що останніми роками на початок посівної спостерігається підвищений температурний режим та нестача продуктивних опадів, слід приділяти особливу увагу агротехнічним заходам зі збереження вологи у ґрунті, нагадують синоптики.

Як повідомив начальник Херсонського обласного центру з гідрометеорології Юрій Кіріяк, на Херсонщину насувається «мокрий» циклон.

«У найближчі 10 днів, а саме 18 лютого ми очікуємо циклон, який принесе нам значні опади. В подальшому температура коливатиметься в межах 5-10 градусів тепла. Запас води в ґрунті збільшиться, однак врожай 2022 року напряму залежатиме виключно від надходження атмосферних опадів», – каже Юрій Кіріяк.

Вернуться
Обратная связь

×