Update your browser to use the site

Запобігання отруєнню бджіл – спільне завдання влади, бджолярів та рослинників

02.02.2022

Основні причини та заходи профілактики отруєння бджіл, механізми встановлення відповідних фактів та обов’язки аграріїв, які застосовують засоби захисту рослин.

Про це говорили під час засідання робочої групи щодо заходів профілактики отруєння бджіл, що відбулося 1 лютого в онлайн форматі, повідомляє Мінагро.

«Важливо, що ми проводимо нараду до початку активного льоту бджіл та до старту весняної посівної кампанії і оброблення полів. Наразі наша спільна ціль – забезпечити злагоджену взаємодію всіх учасників процесу, що дозволить запобігти випадкам отруєння та загибелі бджіл при застосуванні пестицидів для захисту рослин. Важливо напрацьовувати в експертному середовищі конструктивні рішення для вирішення нагальних проблем галузі бджільництва. Адже стимулювання її розвитку сприяє збільшенню кількості пасік, простежуваності продукції бджільництва, підвищенню її якості та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках. Галузь важлива для розвитку малого підприємництва», – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він нагадав, що у кожній громаді є комісії, до складу яких входять аграрії, бджолярі, фахівці Держпродспоживслужби, правоохоронці, представники органів місцевого самоврядування, які мають встановлювати факти загибелі бджіл, в тому числі ініціювати покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів й за отруєння бджіл.

Наразі створено 1032 таких комісії.

 

Вернуться
Обратная связь

×