Update your browser to use the site

Завдяки гранту, фермери з Херсонщини уклали вигідний «суничний контракт»

05.11.2021

Зазвичай виробники суниці садової реалізовують свою продукцію відразу з грядок. При цьому, через велику кількість ягоди на ринку, садівники не завжди отримують за неї бажану ціну.

А от, маючи холодильне обладанання, виробникисуниці цілком могли би продати її дорожче, а ще знайти нові місця збуту.

Якщо власних коштів на дороговартісні холодильники господарство не має, можна спробувати інші варіанти – взяти позику, а потім отримати компенсацію з держбюджету, або ж пошукати грантові програми.

Саме другим варіантом скористалася сімейна ферма Тертичних із Херсонської області – господарство отримало грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, повідомляє SEEDS.

Завдяки отриманим коштам, на фермі облаштували холодильне приміщення з відповідним устаткуванням. Тепер тут зберігають суницю садову, яку фермери вирощують як на відкритому ґрунті, так і в теплицях.

«Нова холодильна камера розміщена в полі та дозволяє одночасно охолоджувати до 5 тонн продукції при температурі від 8-14 С, в залежності від необхідних термінів поставки продукції на прилавки.

Тільки за серпень і вересень було охолоджено близько 25 тонн ягід. Маючи у своєму арсеналі холодильне обладнання, Тертичні підписали контракти на поставки свіжої охолодженої суниці садової до супермаркетів майже до кінця поточного року і за вигідною ціною. Наприклад, у жовтні суницю реалізують по 80 грн./кг.

Це безумовно дуже вигідна та перспективна ніша реалізації, але і вимоги для постачальників завжди високі: терміни поставки, вимоги до якості, цілісність ягоди, необхідність постачання саме охолодженої продукції, яка довше зберігає товарний вигляд на полицях магазинів», – повідомляють в UHBDP.

Холодильник для зберігання ягід фермери використовуватимуть до Нового року. Пізніше в ньому зберігатимуть розсаду на наступний рік.

Вернуться
Обратная связь

×