Update your browser to use the site

Збереження родючості ґрунтів – на аграріїв чекають й мотивація, й відповідальність

04.10.2021

Земельний фонд України становить 60,3 млн га і характеризується надзвичайно високим рівнем освоєння.

Указом Президента України від 23 березня 2021 року № 111 визначено завдання підготувати законопроект щодо збереження ґрунтів та охорони їх родючості, – розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляється на сайті відомства.

«Наразі ми фіналізуємо концепцію Загальнодержавної програми використання та охорони земель до 2030 року. Це буде зрозумілий для землекористувачів та землевласників документ, розраховуємо на його ухвалення найближчим часом», – зазначив Тарас Висоцький.

Щодо пріоритетів і цілей Концепції, йдеться про забезпечення публічного моніторингу, що дасть розуміння всім, яка ділянка в якому стані з точки зору якісних показників ґрунту, про впровадження системи мотивації відновлення родючості ґрунтів, що стимулюватиме громадян або громади дбати про земельні ділянки та їх відновлення.

Наприклад, якщо добровільно заходиш в консервацію земель, то розглядатиметься можливість компенсації чи пільгового оподаткування.

Разом з тим буде запроваджена й система відповідальності за суттєві порушення, яка, за словами першого заступника міністра, має бути превентивною: проводитиметься системний моніторинг, аналіз, у випадку виявлення порушень надаватиметься можливість виправитися, якщо ж це не сприймається, наступатиме адміністративна відповідальність.

Тарас Висоцький наголосив, що зрошення є важливою складовою у відновленні ґрунтів, основна причина малопродуктивності земель, передусім на півдні країни – недостатньо розвинена система меліорації.

Мінагрополітики працює над відновленням зрошення. В Одеській області є 12 пілотних проектів, підтриманих обласною радою, і міжнародний проект (Нижньо-Дністровська зрошувальна система) підтриманий ЄБРР, що в цілому дозволить відновити близько 100 тис.га.
Ми також окремо працюємо над планом дій з відновлення зрошувальної системи, якості води і екологічного стану річки Інгулець», – зазначив перший заступник Міністра.

Вернуться
Обратная связь

×