Update your browser to use the site

Земельні торги – в Україні запустили систему «Прозорро.Продажі»

01.10.2021

В Україні запрацювала платформа “Прозорро.Продажі», на якій проводитимуться торги з оренди державної та комунальної землі сільськогосподарського призначення і продажу й оренди земель не сільськогосподарського призначення.

Про це повідомляється на сайті Міністерства агрополітики й продовольства України.

«Законопроєкти 2194 і 2195 стали переломними в земельному праві, громадяни отримали у власність те, що їм належить. Електронна система торгів – це найкращий інструмент боротьби з корупцією. Адже публічні земельні аукціони забезпечать прозорість та громадський контроль, сприятимуть залученню більшої кількості потенційних покупців на такий актив. Наявна інфраструктура і система ведення торгів також дозволять збільшити вартість активів», – підкреслив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Дзьоба.

Директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев запевнив, що система з підключених понад 40 майданчиків технічно повністю готова до запуску земельних торгів і обслуговування покупців та продавців.

«Наразі державні та місцеві органи влади мають усі законодавчі підстави для оголошення аукціонів, вже сьогодні організатори земельних торгів державної чи комунальної форми власності можуть звертатися до акредитованих у системі «Прозорро.Продажі» майданчиків .

Приватні власники земель теж можуть виставляти на аукціонах свої ділянки на продаж чи для оренди з власної ініціативи. Віримо, що і вони, маючи можливість отримати за свій актив більше грошей, оцінять переваги системи», – сказав Соболев.

Продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності відповідно до Земельного кодексу заборонений. Такі ділянки можуть здаватися в оренду або бути приватизованими відповідно до Закону.

Нагадаємо, Уряд визначив «Прозорро.Продажі» адміністратором електронної торгової системи відповідно до Закону України № 1444 та Постанови № 1013, яка набула чинності 28 вересня 2021 року.
Функція «Прозорро.Продажі» – забезпечити безпечність торгів; неможливість втручання будь-кого в їхній перебіг; рівний доступ кожного учасника, який має на це визначене законодавством право, до участі в аукціоні; можливість будь-кому в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами та їх результатами.

Вернуться
Обратная связь

×