Update your browser to use the site

Землевпорядники зможуть вносити відомості до Держгеокадастру самостійно

12.01.2022

Відповідна постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня №1438 набула чинності. Тим самим поставлена крапка у радикальній дерегуляції земельних відносин та перетворенні Держгеокадастру на сервісний орган.

Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, розробники документації із землеустрою отримають можливість вносити відомості до Державного земельного кадастру самостійно.

«Запроваджується добре збалансована система моніторингу за діяльністю сертифікованих інженерів землевпорядників – встановлюються відповідні процедурні запобіжники від зловживань. У разі виявлення порушення закону Державний кадастровий реєстратор порушуватиме перед Держгеокадастром питання про скасування незаконного рішення інженера, а до вирішення питання фіналізувати внесення відомостей до кадастру буде неможливо. Водночас процедура перевірки буде обмеженою в часі, і за відсутності реакції з боку державних органів протягом 7 днів блокування реєстрації автоматично зніматиметься», – додав Міністр.

Державне підприємство «Центр Державного земельного кадастру», що адмініструє Державний земельний кадастр, повністю готове до запуску пілотного проекту.

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×