Update your browser to use the site

Зі збору гречки в Україні цьогоріч також рекорд

25.10.2021

Нинішній рік відзначився рекордним за всю історію України урожаєм зернових – намолочено 44,8 млн тонн ранніх зернових та зернобобових культур.

Про цьогорічний рекорд і зі збору гречки інформує Мінаргополітики.

Аграрії вже зібрали 107 тисяч тонн гречаної крупи при загальному прогнозі в 100 тисяч тонн. І це ще не остаточна цифра, наразі обмолочено 94 % площ, збирання завершили лише 15 областей.

За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, оновлені прогнози становлять понад 110 тисяч тонн.

Нагадаємо, за програмою державної підтримки виробники гречки отримують до 5 тисяч гривень субсидії на один гектар оброблюваних угідь. У 2021 році на це було виділено 50 млн грн. На сьогодні вже є дієві та ефективні результати імпортозаміщення цього продукту.

«Тих, хто спекулює на темі продовольчої безпеки та залякує українців, закликаю дивитися на конкретні цифри: зерном та гречкою українці забезпечені сповна», – наголошує Роман Лещенко.

Як пише AgroTimes, станом на 25 жовтня у 2021/22 МР Україна експортувала 17 млн 795 тис. тонн зернових та зернобобових культур, що на 2 млн 793 тис. тонн більше, ніж торік.

Нагадаємо, в Україні визначили граничні експортні обсяги пшениці.

Вернуться
Обратная связь

×