Update your browser to use the site

Змінили виноград на більш рентабельну суницю у фермерському господарстві на Херсонщині

20.01.2022

Фермерське господарство «Райська ягода», що в селі Райське на Херсонщині, отримує врожай суниці садової до 50 т/га.

Починало господарство бізнес з вирощування винограду. Але на цій культурі не отримували необхідного прибутку. Тому невдалий виноградний проєкт закрили.

Вирощування суниці виявилося більш рентабельним.

Про це повідомляють в Українському проєкті бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP).

«Коли підрахували всі доходи та видатки, то з’ясували, що півгектара суниці компенсувало нам з лишком доходи від 3.5 га винограду», – каже співзасновник господарства Володимир Гладарев.

Вирощують фермери ранній сорт суниці Клері, який за місяць припиняє плодоносити. Щоб залишатися на ринку, посадили й ремонтантний сорт Альбіон, який дозволяє вибирати ягоди до перших критичних приморозків.

«Ми вийшли на врожайність сорту суниці Альбіон на 50 т/га. Цей показник ми будемо намагатися ще збільшити. Хай ми не дотягнемося до Америки, але ще десь піднімемося. Посадку Альбіона почистили й вивели у чистосортний стан. Тепер кожен кущ дає до 1 кг ягід, хоча потенціал у нього – 1,5 кг. Маючи 50 тисяч кущів на гектарі – реально отримувати 50 т/га», – розповів фермер.

Ягоди збувають на гуртових ринках, прямо на поле приїжджають гуртові покупці та представники торговельних мереж з Києва, Одеси, Харкова.

Фермери вирішили продавати ягоди під своєю торговою маркою «Райська ягода».

Джерело

Вернуться
Обратная связь

×