Update your browser to use the site

Зрошення Херсонщини отримало шанс на розвиток – в Україні прийнято закон про ОВК

17.02.2022

Щойно Верховна Рада України ухвалила закон про об’єднання водокористувачів – 279 голосів «ЗА»!

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив міністр агрополітики та продовольства Роман Лещенко.

«За час незалежності зрошувальні площі щороку стрімко скорочувалися, і з 2,3 мільйонів га у 1990-му залишилося лише 550 тисяч – у 2021-му. Серед причин – і розкрадання обладнання насосних станцій, і високі тарифи за полив, і відсутність державних коштів на відновлення зрошувальної інфраструктури. Я як аграрій цілком розумію усі проблеми, з якими зіштовхуються наші виробники с/г продукції, коли мова йде про зрошення.

Саме тому для порятунку галузі було напрацьовано в законопроекті децентралізовані механізми управління меліорацією в Україні», – написав Лещенко.

Також міністр наголосив, що цим законом парламентарі заклали основи реформування меліоративної галузі України, без якого б уже найближчими роками про ефективне ощадливе зрошення можна було б забути.

Відтепер усі водокористувачі мають змогу гуртуватися в юридично зареєстровані об’єднання, брати на баланс об’єкти зрошувальних систем та управляти ними через колективні рішення, де голос кожного водокористувача буде важливий.

«Саме така форма управління галуззю зможе вивести її з занепаду. Зрошувальні системи повинні бути в управлінні тих, хто безпосередньо від них залежить. Це аграрії, землекористувачі та землевласники і точно не чиновник в Києві чи навіть в області.

Без жодних перебільшень, цей закон є наріжним каменем не лише подальшого розвитку сільського господарства, а й реагування на кліматичні зміни, збереження ґрунтів та енергоощадливість у с/г виробництві. Далі – нелегкий процес реалізації, але головне вже зроблено! Іригаційна реформа для нас є логічним продовження земельної реформи», – привітав агросектор із новими можливостями Роман Лещенко.

 

Вернуться
Обратная связь

×